ASKO postele
ASKO Postele | Zdravý spánok

ZDRAVÝ SPÁNOK - DOPRAJTE TELU TU SPRÁVNU REGENERÁCIU

Na prvý pohľad sa to nemusí zdať, ale zdravý spánok je veda. Ak sa chcete ráno prebúdzať skutočne oddýchnutí, plní síl a v dobrej kondícii, potom by ste sa mali starostlivo zamerať na výber postele, roštu a matrace, ktoré budú najlepšie vyhovovať vašim potrebám. Iba optimálne zvolená posteľ a jej vybavenie dokážu zabezpečiť správnu polohu chrbtice a poskytnúť dostatočnú oporu celému telu, aby ste si mohli dopriať kvalitný a ničím nerušený spánok.

Vďaka funkciám polohovania v oblasti hlavy a nôh či nastaveniu tuhosti v bedrovej časti, ktorými disponujú moderné rošty, dokonca aj špeciálnym vlastnostiam našich matracov, ako je napríklad dvojitá tuhosť, rôzna profilácia či termoregulácia, si môžu dopriať maximálny komfort nielen jednotlivci, ale aj páry s odlišnými požiadavkami.

Či už spíte radšej na chrbte, alebo na boku, matrac by vždy mal podopierať vaše telo v jeho prirodzenom tvare, aby došlo k uvoľneniu svalstva, kĺbov i vnútorných orgánov. Nepodceňujte ani voľbu prikrývky a vankúše, ktoré umocnia celkový pocit pohodlia. Pri výbere vankúša pozor predovšetkým na jeho tvar a tuhosť, mal by hlavu podopierať tak, aby krčná chrbtica zostala uvoľnená.

Zdravý spánek
NAVŠTÍVTE NÁS V JEDNEJ Z NAŠICH 8 PREDAJNÍ
DOHOVORIŤ SCHÔDZKU V PREDAJNI

Ak svoju spálňu chcete vybaviť štýlovo v súlade s aktuálnymi trendmi, nebojte sa siahnuť po posteli typu boxspring. Tie sa v súčasnosti tešia veľkej obľube, a to nielen pre svoj originálny vzhľad.

Ich konštrukcia zložená z troch častí poskytuje dokonalý komfort. Spodné pružinové matrace sú pevne uložené v boxe a so zabudovaným roštom. V strednej časti sú potom voľne ložené matrace, ktoré si môžete vybrať presne podľa vlastných požiadaviek a potrieb.

Vrchnú vrstvu tvorí tzv. topper s ortopedickými vlastnosťami, vďaka ktorým zvyšuje komfort spánku, a zároveň funguje ako hygienická ochrana povrchu matraca.

Zdravý spánek

Na záver pripomíname niekoľko zásad pre ľahké zaspávanie a kvalitný spánok, ktorý podporí celkovú regeneráciu tela i mysle:

  1. 1. Spite v dobre vyvetranej a neprekúrenej miestnosti (optimálna teplota sa pohybuje v rozmedzí od 18 do 22 ° C).
  2. 2. Zaistite, aby vás nevyrušoval hluk ani svetlo. Minimálne 2 hodiny pred spánkom sa vyvarujte modrým svetlám a žiaru displejov (na telefóne si nastavte nočný režim, ktorý displej zafarbí do nerušivých červených tónov).
  3. 3. Pred spaním sa vyhnite pitiu kávy, čierneho čaju i alkoholu a neprejedajte sa.
  4. 4. Zamerajte sa na výber príjemnej posteľnej bielizne.
  5. 5. Hoďte starosti za hlavu a uvoľnite sa.